Ми у соцмережах

 


 

Хореографічно-естетичний комплекс «Едельвейс» м. Херсон

Інноваційною формою роботи з художньо-естетичного напряму є хореографічно-естетичний комплекс «Едельвейс», освітня структура, яка забезпечує комплексний підхід до здобуття знань, практичних вмінь та навичок у сфері хореографії (провідна роль), вокалу, моделювання і дизайну одягу, що сприяє збагаченню емоційно-естетичного досвіду вихованців.  Комплекс «Едельвейс» засновано у 2006 році беззмінним керівником, заслуженим працівником культури України, відмінником освіти України, Світланою Валентинівною Якубою.

Основою створення комплексу став ансамбль танцю «Едельвейс», який з легкого «па» Якуби Світлани Валентинівни діє з 1984 року. В 1999 році колективу присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив», в 2008 році – «Народний художній колектив», а в 2013 році звання підтверджено. Керівник ансамблю разом з педагогами-хореографами: Якубою Олегом Вікторовичем, Набокою Оленою Дмитрівною та акомпаніаторами Степановою Наталією Дмитрівною та Сливою Сергієм Миколайовичем створюють всі умови для творчого зростання колективу, який по праву займає почесне місце у колі творчих колективів міста та області.

Ансамбль має власний стиль та власну манеру виконання. Репертуар народного художнього колективу системи Міністерства освіти і науки України ансамблю таню "Едельвейс" щороку оновлюється з урахуванням творчої індивідуальності вихованців. На сьогодні в репертуарі колективу понад 50 хореографічних постановок: народні («Рушникова баркарола», «Школа музик», «Гончарики», «Весняні забавлянки», «Білоруська полька-скакуха», «Косовиця», «Краков’як»), класичні («Великий вальс», «Кришталевий вальс», «Зимова казка», «Танцуючі принцеси», «Дихання моря»), естрадні («Хмари», «Посмішка», «Музикант», «Кольоровий метелик», «Буратіно», «День народження», «Веселі бурундуки», «Різдвяні цукерки») та ін. За його творчістю уважно слідкують багато прихильників дитячого таланту.

 

За останні п’ять років народний художній колектив ансамбль танцю «Едельвейс» ставав неодноразовим переможцем конкурсів і фестивалів різного рівня:
XVII Міжнародного молодіжного фольклорного фестивалю (м. Марибор, Словенія),
Міжнародного дитячого фестивалю (м. Руан, Франція),
Міжнародного дитячого фестивалю «Світ талантів»,
Міжнародного фестивалю дитячої творчості «Скадовськ збирає друзів»,
Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Різдвяні дзвони» (Гран-прі),
Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Зірки майбутнього»,
Всеукраїнського багатожанрового фестивалю мистецтв «Лиманські зорі»,
Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Зірки «Прибережного»» (Гран-прі),
Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Миколаївські зорі»,
Всеукраїнського конкурсу юних та молодих виконавців «Маленькі зірки» (Гран-прі),
Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Країна талантів»,
Всеукраїнського конкурсу-фестивалю хореографічних колективів «Натхнення»,
Всеукраїнського конкурсу-фестивалю військово-патріотичної творчості «Оберіг»,
Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії «Натхнення Хортиці»,
Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Наша земля - Україна»,
Благодійного форуму творчості дитини «Янголя»,
Відкритого регіонального фестивалю «Таланти Таврії»,
Відкритого дитячого фестивалю «Танцюймо, Україно!»,
Регіонального фестивалю-конкурсу авторських хореографічних творів «Верховинця степова криниця»,
Регіонального конкурсу сюжетного танцю та малих форм «Чарівний чобіток»,
Регіонального хореографічного телевізійного конкурсу «Танцюймо, Україно»,
Регіонального дитячого фестивалю «Світ талантів Південна Україна»,
обласного конкурсу хореографічного мистецтва «Зимова казка»,
обласного хореографічного конкурсу малих груп «Ми з України»,
обласний туру Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. Павла Вірського,
міського християнського фестивалю дитячої творчості «Острів Різдва»,
Першого телевізійного фестивалю «Новорічний зорепад»,
Фестивалю аматорського мистецтва «Барвінкова Україна»,
міського фестивалю хореографічних колективів «Танцювальний олімп Херсонщини»,
Першого телевізійного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Таврійська зірка»,
Телевізійного конкурсу молодих виконавців естрадної пісні і танцю ім. В.Д. Чайки «Обрій» (Гран-прі) та ін.

В 2017 році ансамбль «Едельвейс» з дружнім творчим візитом завітав до дитячого ансамблю танцю «Літаринка» Білоруського державного університету. Колективом проведено майстер-класи та благодійні концерти в дитячих будинках та реабілітаційних центрах м. Мінська. Ансамблю оголошено Подяку управління у справах культури Республіки Білорусь за розширення та укріплення культурних зв’язків. В колективі особлива увага приділяється дозвіллю та оздоровленню вихованців. Налагоджена тісна співпраця керівників колективу та батьківського комітету сприяє підвищенню рівня матеріально-технічного забезпечення колективу. «Едельвейс» займає почесне місце у колі творчих колективів Херсона, є постійним активним учасником міських та обласних заходів: культурно-масових заходів до Дня міста, обласного ярмарку успіху і досягнень «Таланти Херсонщини», свята народних талантів «Славна Україна піснями й хлібами», святкового заходу з нагоди 15-річчя Херсонської обласної громадської організації «Творці сучасності», танцювального марафону, присвяченого Дню Європи тощо Є постійним учасником Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії».

Колектив творчо співпрацює з хореографічними колективами Центру та міста, надає шефську допомогу багатьом закладам, підприємствам та громадським організаціям, веде активну благодійну діяльність (концерти для дітей-інвалідів, дітей-сиріт, святкові заходи для воїнів-учасників, ветеранів АТО на Сході України). За яскраве самовираження, високу виконавчу майстерність та активну концертну діяльність колектив нагороджено численними грамотами та подяками. та ін.

 

edelveys1

edelveys1

Тримають руку на пульсі сучасної моди вихованці зразкового художнього колективу системи Міністерства освіти і науки України театру мод «Class» хореографічно-естетичного комплексу «Едельвейс» під керівництвом Краліч Олени Леонідівни.

Творчий колектив вдало поєднує театральний жанр та дизайнерський напрям: створення колекцій, моделювання та оздоблювання одягу. Результатом такого десятирічного креативного синтезу є низка колекцій, які вражають барвистістю творчих задумів: : «Небо», «Капелюшна фантазія», «Джинсоманія», «Східна казка», «Модний десант», «Авангард», «Галактика», «Феєрія масок», «Квітуча Україна», «Зоряне сяйво», «За Україну!».

Завдяки таланту та наполегливій щоденній праці творчі здобутки театру мод високо оцінюються на різноманітних конкурсах та фестивалях: І премія на Всеукраїнському конкурсі-фестивалі «Світ краси і талантів Ніка-2013» (м. Дніпропетровськ), І місце – Х обласний фестиваль театрів дитячої та юнацької моди «Силует», І місце – Всеукраїнський фестиваль дитячої та юнацької творчості «Скадовськ збирає друзів», І місце – Всеукраїнський конкурс «Маленькі зірки», ІІ місце – заочний Всеукраїнський фестиваль дитячих та молодіжних колективів театрів моди «Феєрія краси» (м. Київ). Одразу чотири І премії отримав «Class» на І Відкритому фестивалі дитячої творчості «Я – майбутнє Херсонщини».

Колекція "Модний десант"

Також власні колекції вихованці театру мод продемонстрували серед подіумних показів колекцій одягу від молодих дизайнерів півдня України під час тижню моди «Fabrika Fashion Weekend», що проходив на території ТРЦ «Фабрика», на Всеукраїнському фестивалі військово-патріотичної творчості «Оберіг», на регіональному фестивалі дитячої творчості «Світ талантів». Власні колекції вихованці театру мод продемонстрували серед подіумних показів колекцій одягу від молодих дизайнерів півдня України під час тижню моди «Fabrika Fashion Weekend», що проходив на території ТРЦ «Фабрика».  

Колекція "Квітуча Україна"

Колекція "Галактика"

                                                              Колекція "Феєрія масок" 

ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ © 2012-2016. Усі права захищені. (0552) 42-97-87