МИ У СОЦМЕРЕЖАХ

 


НАШІ ТВОРЧІ ПРОЄКТИ:

НАШІ ВІДЗНАКИ:


Народний художній колектив хореографічний ансамбль «Радість» м. Херсон

«Жити, мріяти, творити, радість танцю людям дарити!» - девіз народного художнього колективу системи Міністерства освіти і науки України хореографічного ансамблю «Радість».

Колектив засновано Луньовою Наталією Олексіївною у 2001 році на базі Комишанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26. У 2005 році ансамблю присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив», а в 2010 році – «Народний художній колектив».

Авторські ідеї, виконавська майстерність та позитивна енергетика колективу завжди захоплюють глядача. Ансамбль «Радість» відзначається яскравою виразністю, глибоким змістом та сюжетною завершеністю хореографічних постановок, палітрою різнопланових костюмів. У репертуарі колективу понад 50 хореографічних постановок: народні («Полька з бубнами», «Викаблуки», «Кадриль»), народні стилізовані («Квіти», «Ой, Грицю»), естрадні («Подсолнухи», «Большая стирка», «Краски радости», «Забавная история», «Всё дело в шляпе», «Танго цветочниц») та ін.

Все це є результатом синтезу досвіду та майстерності талановитого керівника колективу та натхненності й завзятості молодого педагога-хореографа – Розсуждай Віроніки Ігорівни. Сучасні погляди молодого педагога на постановку композицій привносять оригінальність та запальність у творчий репертуар колективу, серед них: «День народження Баби Яги», «Ты слышишь, море?», «Опля, картопля», «На Івана Купала». Остання на фіналі Всеукраїнського хореографічного конкурсу народного танцю ім. Павла Вірського в 2014 році отримала високу оцінку журі та визнана грамотною хореографічно-постановочною, неординарною та цікаво підготовленою роботою.

Велика увага в колективі приділяється вивченню і пропагуванню різних напрямів хореографічного мистецтва: від народного танцю, в якому використовуються елементи фольклору та етнічної культури, до сучасних модерну, джаз-модерну та контемпу, завдяки яким колектив має яскравий індивідуальний стиль виконання. Значний внесок у розвиток та досягнення колективу зробила Манкевіна Надія Казимирівна, досвідчений та талановитий акомпаніатор.

Керівники колективу є постійними експериментаторами. В 2014 році запроваджено розподіл занять з урахуванням індивідуальних особливостей: окремо для хлопців (збільшення силових вправ) та окремо для дівчат (збільшення танцювальних вправ). В поза навчальний час проводяться заняття «Мами, дочки та синочки», на яких до вивчення основ хореографії залучаються мами з маленькими дітьми, в той час як їх старші діти займаються на заняттях гуртка.

Колектив «Радість» є неодноразовим переможцем всеукраїнських, обласних та міських хореографічних фестивалів та конкурсів: Всеукраїнського телевізійного дитячого конкурсу "Крок до зірок", Всеукраїнського конкурсу-фестивалю дитячої та юнацької творчості «Зоряні крила», Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Наша земля – Україна» МДЦ «Артек», Всеукраїнського телевізійного конкурсу молодих виконавців естрадної пісні та танцю «Обрій» ім. В.Д. Чайки, Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної творчості і сучасного мистецтва «Сузір’я талантів. Зірки ХХІ століття», Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. Павла Вірського, Всеукраїнського відкритого фестивалю дитячої творчості «Скадовськ збирає друзів», Всеукраїнського конкурсу-фестивалю хореографічних колективів «Натхнення».

В колективі завжди панує атмосфера дружби, тепла та любові. Молодші діти беруть приклад зі старших, а старші завжди допомагають молодшим. Особливо це проявляється під час конкурсів та фестивалів, дозвілля та відпочинку, урізноманітненню яких керівники приділяють значну увагу.

Ансамбль «Радість» є активним учасником культурного життя міста, проводить широку концертну діяльність. За його творчістю уважно слідкують багато прихильників дитячого таланту. Колектив працює у творчій співдружності з іншими творчими колективами міста та області, активно проводить благодійну та шефську діяльність.