ВАЖЛИВО!

#керівникам_гуртків

Як організувати освітній процес в умовах воєнного стану: акценти нового листа МОН «Щодо окремих питань організації освітнього процесу в умовах воєнного стану» від 03.11.2023 № 1/17310-23

В умовах воєнного стану одним із пріоритетних завдань є збереження життя та здоров’я громадян, особливо дітей, та забезпечення їх доступу до освіти. Здобувачам освіти, працівникам закладів та установ освіти гарантована організація освітнього процесу в дистанційній або будь-якій іншій формі, що є найбезпечнішою для його учасників (стаття 57-1 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII).

Освітній процес в 2023/2024 навчальному році відповідно до рішень обласних, Київської міської військових адміністрацій і засновників закладів освіти може відбуватися за очною, дистанційною формами навчання або за змішаним режимом залежно від можливостей фонду захисних споруд цих закладів.

Незалежно від обраної форми навчання — очної, дистанційної чи змішаної — у разі повітряної тривоги або інших сигналів оповіщення потрібно перервати навчання. Учасники освітнього процесу мають організовано прослідувати до споруд цивільного захисту і перебувати там до скасування тривоги, за можливості продовжуючи навчання в укритті.

Після відбою тривоги рекомендуємо продовжити освітній процес. При цьому за необхідності слід внести зміни до календарно-тематичних планів у межах розкладу навчальних занять, затвердженого керівником закладу освіти.

Механізм здобуття повної загальної середньої освіти за дистанційною формою визначає Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти (наказ МОН від 08.09.2020 № 1115). Дистанційне навчання може передбачати:
навчальні заняття, зокрема практичні й лабораторні;
вебінари, онлайн-форуми та конференції;
самостійну роботу;
дослідницьку, пошукову, проєктну діяльність;
навчальні ігри;
консультації тощо.

Дистанційними можуть бути й інші форми організації освітнього процесу, визначені освітньою програмою закладу освіти (навчальними програмами з окремих предметів та/або інтегрованих курсів).

Суб’єкти дистанційного навчання під час навчальних занять, консультацій спілкуються та передають одне одному інформацію за допомогою відео, аудіо, графічної та текстової інформації в син­хронному або асинхронному режимі.

Якщо під час навчального заняття, яке проводиться в синхронному режимі, оголошують повітряну тривогу або лунає інший сигнал оповіщення, педагог повинен зупинити урок і наголосити, що учні мають прослідувати до безпечного місця. У них за можливості й відповідних технічних умов можна продовжити навчання.

Для того щоб забезпечити безперервний освітній процес у разі частих повітряних тривог, пропонуємо застосовувати асинхронний режим проведення навчальних занять.

Керівники закладів освіти несуть персональну відповідальність за організацію безпечних умов для здобувачів освіти, педагогічних та інших працівників під час освітнього процесу в закладі освіти. 


Джерело: https://ezavuch.expertus.com.ua/10011315?utm_source=letter_client&utm_medium=email&utm_campaign=letter_ZDSh_client_14.11.2023&utm_content=1484293565&utm_term=client

ОЗНАЙОМЛЕНА(-НИЙ)