Результати міського етапу Всеукраїнського конкурсу "Юний дослідник"(2021 р.)

Надрукувати

З метою виявлення здібностей до дослідницької та експериментальної роботи учнів 9-11 років в галузі природознавства, розвитку та вдосконалення вмінь ведення фенологічних спостережень, формування первинних екологічних знань, проводився міський етап Всеукраїнського конкурсу «Юний дослідник».
Відповідно до наказу управління освіти Херсонської міської ради № 110-Т від 25.08.20 року «Про організацію та проведення масових заходів екологічного напряму позашкільної освіти в навчальних закладах міста Херсона у 2020 – 2021 навчальному році» у даному конкурсі взяли участь заклади загальної середньої освіти: №4, 20, 25, 26, 27(5 робіт), 30, 32, 51, 52, 54 та ХЦДЮТ (3 роботи).
Експериментально-дослідницька робота велася за такими номінаціями:
- «Я і природа»,
- «Рослини навколо нас»,
- «Тваринний світ»,
- «Охорона здоров'я»,
- «Народознавство, краєзнавство».
Учні закладів загальної середньої освіти №54 та вихованці ХЦДЮТ представили роботи у номінації «Я і природа». Юні науковці закладів освіти №4, 27(2 роботи), 30, 32, 51 представили на конкурс роботи у номінації «Рослини навколо нас». У номінації «Тваринний світ» були представлені роботи закладів загальної освіти №20, 25, 26 та Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради. «Охорона здоров`я» - четверта номінація конкурсу, в ній були представлені роботи ХЦДЮТ та ЗЗСО №27. Номінація «Народознавство, краєзнавство» була представлена роботами ЗЗСО №27(2 роботи) та №52. Всі конкурсні роботи цікаві та творчі і є першою сходинкою до написання більш складних науково-дослідницьких робіт, тому і критерії оцінювання за положенням відповідають вимогам щодо оформлення наукових робіт членів Малої Академії Наук України: актуальність теми роботи; науковий підхід до ведення дослідження; обґрунтованість отриманих результатів, висновків; практичне значення роботи. Робота ЗЗСО №4, представлена у номінації «Рослини навколо нас», не оцінювалася тому, що вік автора не відповідає положенню конкурсу.

За підсумками роботи журі переможцями стали:
- у номінації «Я і природа»
І місце – Шевченко Ганна, вихованка гуртка «Юні охоронці природи» Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради, учениця 6 б гласу Херсонського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І ступеня – спеціалізована школа ІІ ступеня – колегіум» №51 імені Г. О. Потьомкіна Херсонської міської ради за роботу «Оцінка впливу вихлопних газів автомобілів на навколишнє середовище» (керівник Романова Марина Михайлівна);
- у номінації «Рослини навколо нас»
І місце – Недбайло Анна, учениця 4-б класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради за роботу «Рослини в екосистемі піщано-степових територій Нижньодніпров`я» (керівник Поддубенко Наталія Іванівна);
ІІ місце – Кондратьєв Микита, учень 5-б класу Херсонського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І ступеня – спеціалізована школа ІІ ступеня – колегіум» №51 імені Г. О. Потьомкіна Херсонської міської ради за роботу «Врожай кресс-салату на підвіконні» (керівник Синякова Тетяна Володимирівна);
ІІІ місце
– Плєханова Аделіна, учениця 6 класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради за роботу «Дослідження вегетативного розмноження та розвитку хлорофітуму» (керівник Зубко Наталія Іванівна);
– Ілліна Катерина, учениця 6 класу Херсонської спеціалізованої школа І-ІІІ ступенів №27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради за роботу «Дослідження умов проростання насіння» (керівник Зубко Наталія Іванівна);
- у номінації «Тваринний світ»
І місце – Василенко Олександр, учень 4-а класу Херсонської багатопрофільної гімназії №20 імені Бориса Лавреньова Херсонської міської ради за роботу «Дослідження оптимальних умов для утримання вужа звичайного в домашніх умовах» (керівник Ласька Світлана Сергіївна);
ІІ місце – Толстопят Роман, Мануйлова Вікторія, вихованці Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради за роботу «Спостереження за розвитком хом`ячків джунгариків» (керівник Карпій Станіслава Зінов’ївна);
ІІІ місце
– вихованці гуртка «Юний дослідник» Херсонської загальноосвітньої школи І ступенів №25 Херсоснської міської ради за роботу «Весняні турботи птахів» (керівник Максименко Х.В.);
- Піскун Вероніка, учениця 4-б класу Комишанської загальноосвітньої школи I-III ступенів №26 Херсонської міської ради за роботу «Вивчення зимуючих птахів своєї місцевості» (керівник Онопрієнко І.П.).
- у номінації «Охорона здоров'я»
І місце - Анастазевич Валерія, вихованка гуртка «Природа рідного краю» Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості, учениця 4 класу Херсонської загальноосвітньої школи Ι-ΙΙΙ ступенів №28 Херсонської міської ради, Міносян Каміла, вихованка гуртка «Природа рідного краю» Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості, учениця 4 класу Херсонської загальноосвітньої школи Ι-ΙΙΙ ступенів №46 за роботу «Характеристика стану фізичного здоров`я школярів 10 -12 років, які займаються вокалом. (керівник Козуб Наталія Марківна).
ІІ місце - Савельєва Конкордія, учениця 6 класу Херсонської спеціалізованої школа І-ІІІ ступенів №27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради за роботу «Газовані напої: шкода чи користь» (керівник Зубко Наталія Іванівна);
- у номінації «Народознавство, краєзнавство»
І місце – Балюта Денис, учень 4 б класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №52 з поглибленим вивченням української мови Херсонської міської ради за роботу «Тварини в народній творчості» (керівник Свириденко Любов Олександрівна);
ІІ місце – Ульницька Анастасія, учениця 6 класу №27 Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради за роботу «Тварини в народній творчості» (керівник Зубко Наталія Іванівна);
ІІІ місце - Науменко Софія, учениця 6 класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради за роботу «Календарні свята та обряди українського народу» (керівник Зубко Наталія Іванівна).

Роботи, які зайняли в номінаціях І та ІІ місця, направляються на участь у Всеукраїнському етапі конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із біології (природознавства) до Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді м. Київ.