Результати участі закладів освіти м. Херсона в міському етапі Всеукраїнської акції "Ліси для нащадків" (2017 рік)

Згідно з планом проведення міських заходів екологічного напряму на 2017-2018 навчальний рік та з метою виховання господаря, здатного працювати в умовах ринкової економіки, формування творчої працелюбної особистості, економічної і екологічної культури, учні навчальних закладах міста взяли участь у Всеукраїнській акції «Ліси для нащадків».
До завдань акції входить: оволодіння сучасними технологіями вирощування лісових культур, садівного матеріалу; створення нових лісів, лісових смуг, лісопарків та інших об’єктів зеленого будівництва; ознайомлення з сучасними формами господарської діяльності; залучення до дослідницької діяльності з лісництва; об’єднання зусиль лісогосподарських підприємств, наукових і освітніх закладів з метою створення умов для допрофесійної підготовки учнів в галузі лісництва; закладання лісорозсадників, шкілок в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах, лісництвах, на присадибних ділянках, розвиток екологічної свідомості особистості.
Відповідно до наказу управління освіти Херсонської міської ради № 187-Т від 17.08.17 року «Про організацію та проведення масових заходів екологічного напряму позашкільної освіти в навчальних закладах міста Херсона у 2017 – 2018 навчальному році» у даному конкурсі пропонувалось взяти участь загальноосвітнім навчальним закладам: № 1, 6, 8, 11, 29, 31, 41, 45, 46, 50, 54, НВО «ХАБАД», академічному ліцею ім. О.В. Мішукова.
Акція передбачала роботу за чотирма розділами:
- “Насіння – сіянець – шкілка”, збір і висівання насіння лісових дерев і чагарників, закладання лісорозсадників та шкілок;
- “Зелене живцювання” – різноманітні способи вегетативного розмноження лісових культур сучасними районованими породами;
- “Висаджуємо ліс” – основний розділ акції, в якому проводяться агротехнічні заходи по підготовці ґрунту та висаджування сіянців і саджанців;
- “Ліси для нащадків” – підсумковий розділ, який включає облік посадженого і аналіз навчально-виховної діяльності учнівської молоді, зайнятості в даній акції.
Звітні матеріали про роботу надіслали 6 закладів освіти: № 4, 26, 30, 50, 54 та Херсонський Центр дитячої та юнацької творчості.
Учнівський колектив Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 30 з поглибленим вивченням предметів прородничо-математичного циклу та англійської мови (керівник роботи - учитель біології Ісай Олена Олексіївна) зібрав інформаційні матеріали про ліси Херсонщини, діяльність лісництв, як провести дослідницьку роботу на тему: «Вирощування сосни з шишки», відвідали лісомисливське господарство, створили та реалізували природоохоронний проект «Захистимо ялинку», висадили дерева, провели інформаційно-просвітницькі заходи присвячені лісу. Результатом акції стали: виступи у ЗМІ, випуск листівок і буклетів, години спілкування, виставка композицій з природного матеріалу, висаджені дерева на території закладу та в місті, суботники у парках та скверах.
Звіт про роботу за завданням акції від Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 надіслала учениця 9-а класу Арбузова Крістіна, яка надала інформаційний матеріал про різноманіття лісів України, їх значення, вплив людини на ліси, участь учнів закладу у міській акції «Посади ліс», під час якої вони висадили 200 саджанців сосни на території Цюрупинського лісництва навесні 2017 року в рамках Всесвітнього дня лісів.
Матеріали на конкурс під назвою «Причини і профілактика лісових пожеж на Херсонщині» надіслала Досенко Вікторія, учениця 7-б класу Комишанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №26 (керівник роботи Онопрієнко Ірина Петрівна). Вона проаналізувала інформаційні матеріали про пожежі на Херсонщині за останні 10 років та зробила висновки про основні причини, а також зібрала матеріал про деревну рослинність херсонських лісів та лісосмуг. Учні 6-го та 7-го класу надіслали реферативні роботи про значення та стан лісів в Україні.
Херсонська загальноосвітня школа №50 І-ІІІ стіупенів Херсонської міської ради надіслала на конкурс роботу учениці 8-а класу Решетнікової Віолетти «Дослідження хвороби хвої та пагонів сосни звичайної», в якій вона описала спостереження за хвойними насадженнями Антонівського лісопарку, а також сценарії проведених у школі виховних годин та масових заходів, малюнки учнів.
Екологічний гурток Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов Херсонської міської ради (керівник гуртка, вчитель біології Горбачова М.В.) ознайомилися з тим, як використовують сучасні технології лісівники з різних куточків України та основними аспектами сучасного вирощування сіянців лісових порід у Польщі, надали фоторепортаж участі у міській акції «Посади ліс».
У звітних матеріалах закладів освіти №4, 54 більше реферативного матеріалу, інформаційно-просвітницькі заходи не висвітлені. Звіт гімназії №1 дуже стислий, проведені заходи не розкриті у повній мірі, хоча робота була зроблена чимала.
Центр екологічної культури та виховання учнівської молоді «Дивосвіт» при Херсонському Центрі дитячої та юнацької творчості організував міську акцію «Посади ліс», долучивши ГО «Добродія». Під час круглого столу та робочої зустрічі виступили фахівці аграрного університету та головний лісничий державного підприємства Цюрупинського лісомисливського господарства Олешківського району Херсонської області. Акція в рамках Міжнародного дня лісів розпочалася 21 березня урочистим відкриттям на площі біля облмуздрамтеатру ім. М.Куліша. В ній взяли участь 196 учасників із 21 закладу освіти міста, а саме №1, 4, 11, 18, 21, 27, 28, 31, 32, 33, 34, 36, 46, 47, 48, 50, 52, 54, 55, 57, ЦОМ, ХЦДЮТ. Під час акції було висаджено 10 тисяч саджанців сосни. Діти працювали дуже натхненно і сумлінно, після акції вони прибдали 200 саджанців берези та 500 сіянців сосни для висадки на території школи та власного двору. Вихованці гуртка «Юні лісівники» Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості, керівник Козуб Н.М., 19 березня 2017 року разом з херсонцями стали учасниками обласної благодійної акції по висадці сосни кримської на ділянці де раніше згорів ліс, що у Цюрупинському лісництві. Гурток три роки поспіль бере участь у таких акціях та в цьому році став ініціатором міської акції «Посади ліс». Крамаренко Анастасія, вихованка секції МАН міського товариства «Логогос», керівники Сушинська Н.І. та Козуб Н.М., продовж року працювала над науково-дослідницькою роботою на тему: «Особливості розмноження голонасінних рослин», це дозволить збагатити рослинні ресурси, поліпшити асортимент декоративних рослин, що використовуються в зеленому будівництві міста Херсона. Вирощування та використання в озелененні міст голонасінних рослин має оздоровчий ефект для населення. Фітонциди хвойних рослин очищують повітря, сприяють профілактиці гострих респіраторних захворювань, зміцнюють імунітет.
За результатами роботи комісії переможцями стали:
- І місце – колектив вихованців гуртка «Юні лісівники» Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради (керівник гуртка, методист Козуб Наталія Марківна);
- ІІ місце – учнівський колектив Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 30 з поглибленим вивченням предметів прородничо-математичного циклу та англійської мови (керівник роботи - учитель біології Ісай Ісай Олена Олексіївна);
- ІІІ місце – учнівський колектив Херсонської загальноосвітньої школи № 50 І-ІІІ стіупенів Херсонської міської ради та Досенко Вікторія, учениця 7-б класу Комишанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №26 (керівник роботи Онопрієнко Ірина Петрівна).
Роботи переможців, які посіли І, ІІ та ІІІ місця, направлені для участі в обласному етапі акції до Комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради.