Результати проведення міського етапу трудових акцій та суспільно-корисної роботи "Турбота молоді тобі, Україно!" (2017 р.)

Згідно з планом проведення міських заходів екологічного напряму на 2017-2018 навчальний рік та з метою сприяння розвитку дослідницької та експериментальної роботи, залучення до практичної природоохоронної роботи, здобуття знань, навичок у галузі сільського і лісового господарства та формування у юних громадян почуття соціальної відповідальності, активізації суспільно-корисної роботи та трудової діяльності школярів, учні загальноосвітніх та позашкільних закладів освіти взяли участь у трудових акціях "Плекаємо сад", "Дослідницький марафон", "Юннатівський зеленбуд", "Кролик".
Відповідно до наказу управління освіти Херсонської міської ради № 187-Т від 17.08.17 року «Про організацію та проведення масових заходів екологічного напряму позашкільної освіти в навчальних закладах міста Херсона у 2017 – 2018 навчальному році» в акції «Плекаємо сад» пропонувалось взяти участь загальноосвітнім навчальним закладам: №5, 12, 13, 21, 27, 34, 37, 39, ЛЖЕП.
Головною метою акції є виховання сучасного господаря, здатного працювати в умовах ринкової економіки, формування творчої працелюбної особистості, економічної і трудової культури учнів. Серед завдань трудової акції «Плекаємо сад»:
- оволодіння сучасними технологіями вирощування плодово-ягідних культур, методами одержання врожаїв, вирощування високоякісного посадкового матеріалу; ознайомлення з основами ринкової економіки, сучасними формами господарської діяльності;
- залучення до дослідницької роботи із садівництва;
- об’єднання зусиль агропромислових об’єднань різних форм власності, наукових і освітніх закладів з метою створення умов для допрофесійної та довузівської підготовки учнів у галузі садівництва;
- закладання плодових садів, шкілок, розсадників у школах, позашкільних закладах, фермерських господарствах, на присадибних і дачних ділянках.
Звітні матеріали про роботу надіслали 9 закладів освіти (у 2017 р. – 7 закладів): № 4 (2 роботи), 13, 26, 27, 30, 37, 45, 47, ХЦДЮТ.
За розділом "Зернятко-кісточка", який передбачає збір та висів насіння плодових культур, влаштування плодово-ягідних шкілок, працювала Величко Наталія, учениця 11 класу (керівник Зубко Н.І.) Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради. Учениця виростила з насіння пагони яблуні.
За розділом "Закладаємо сад", в якому передбачається проведення агротехнічних заходів по підготовці ґрунту до посадки та висадки підщеп, працювали юні садівники Комишанської загальноосвітньої школи № 26 Херсонської міської ради. В роботі висвітлений весь період від закладання саду до збору врожаю.
Різноманітні способи вегетативного розмноження плодових культур сучасними районованими та перспективними сортами передбачає робота за розділом "Щепимо кращий сорт", який не був представлений в конкурсних матеріалах.
Петренко Софія, учениця 5-а класу Херсонської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 4 Херсонської міської ради надіслала на конкурс роботу за розділом "Рідкісна ягода", який передбачає вирощування мало розповсюджених для нашої місцевості плодово-ягідних культур. Учениця зробила опис найпоширеніших ягід, зібрала інформацію про їх користь та значення для людини.
"Виноградне гроно" – розділ, який передбачає закладання виноградників і вирощування виноградних гілок. Роботи на конкурс за цим розділом надіслали: Арбузова Крістіна, учениця 9-а класу, Стаценко Марія, учениця 9-б класу Херсонської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 4 Херсонської міської ради, Свічкар Альона, вихованка гуртка «Юний еколог» (керівник Маляренко Л.С.) Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 37 ім. В.Д. Дробота Херсонської міської ради. Учні вивчали сорти винограду, які розповсюджені на присадибних ділянках нашої місцевості, особливості їх вирощування та догляду за рослинами.
Дослідницьку роботу «Вплив температури повітря на урожайність плодових дерев» надіслали вихованці гуртка «Дослідники заповідних стежок Херсонщини» (керівник Карпій С.З.) Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості, учні Комишанської загальноосвітньої школи № 26 Херсонської міської ради. Розділ "Збираємо врожай" включає в себе збір і облік зберігання врожаю садовини, який залежить також і від температурного режиму. Під час роботи за завданнями акції учні знайомилися з сучасними технологіями вирощування плодово-ягідних культур, основами ринкової економіки, сучасними формами господарської діяльності, залучилися до дослідницької роботи із садівництва.
Переможцями трудової акції «Плекаємо сад» стали:
І місце – Комишанська загальноосвітня школа I-III ступенів № 26 Херсонської міської ради;
ІІ місце – Величко Наталія, учениця 11 класу (керівник Зубко Н.І.) Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів № 27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради;
ІІІ місце - Свічкар Альона, вихованка гуртка «Юний еколог» (керівник Маляренко Л.С.) Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 37 ім. В.Д. Дробота Херсонської міської ради,
- Арбузова Крістіна, учениця 9-а класу, Стаценко Марія, учениця 9-б класу Херсонської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 4 Херсонської міської ради
- вихованці гуртка «Дослідники заповідних стежок Херсонщини» (керівник Карпій С.З.) Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості.
Роботи, які зайняли I та ІІ місця, направлені для участі в обласному етапі Всеукраїнської акції «Плекаємо сад» до КЗ «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради.

Трудова акція «Кролик» започаткована з метою підвищення ефективності діяльності навчальних закладів у галузі тваринництва, залучення учнівської молоді до активної роботи у цій сфері, проведення професійно-орієнтаційної роботи серед підростаючого покоління.
Серед завдань акції:
- надання учням теоретичних знань з питань біології кролів, технологій їх годівлі, систем утримання, методів розведення;
- ознайомлення з основами економіки та менеджменту у галузі кролівництва;
- підготовка підростаючого покоління до роботи в умовах нових форм ринкових відносин, до самостійного ведення господарства;
- формування в учнів свідомого, відповідального ставлення до роботи;
- формування навичок, умінь; надбання досвіду ведення господарства.
У трудовій акції «Кролик» пропонувалось взяти участь загальноосвітнім навчальним закладам № 2, 15, 17, 26, 33, 40, 53, 54, 57. Звіти про роботу в рамках Всеукраїнської трудової акції «Кролик» надіслали 14 закладів освіти (11 закладів – у 2016 році): № 4, 13, 17, 24, 26, 30, 32, 33, 37, 45, 50, 54, 56, ХЦДЮТ.
Учасники конкурсу вивчали породи та біологію кроликів, технологію їх підгодівлі, систему утримання і методи розведення. Декоративні кролики є улюбленцями дітей, тому цікава інформація про них, фото зображення та малюнки різних порід присутні в багатьох роботах. Ребуси, загадки, кросворди, створені буклети про тваринок свідчать про неабиякий інтерес до кролівництва. Багато робіт містять матеріали про основи економіки та менеджменту у галузі кролівництва, що є важливим профорієнтаційним елементом в умовах ринкової економіки.
Переможцями трудової акції «Кролик» стали:
І місце – учнівський колектив Комишанської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 26 Херсонської міської ради;
- учнівський колектив Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів № 30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради (керівник Ісай О.О.);
ІІ місце – Кушнаренко Максим, учень Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №37 ім. В.Д. Дробота Херсонської міської ради (керівник Маляренко Л.С.);
ІІІ місце – Кузьміна Світлана, учениця 9-а класу та Соколенко Кирило, учень 9-б класу Херсонської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 4 Херсонської міської ради;
- Кирильчук Юлія, учениця 10-а класу (керівник Горбачова М.В.) Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов Херсонської міської ради;
- Москалик Анна, учениця 7-в класу (керівник Ревко А.В.) НВК «Дошкільний заклад – спеціалізована школа з поглибленим вивченням англійської мови І ступеня – гімназія» № 56 Херсонської міської ради.
Роботи переможців направлені на обласний етап акції «Кролик» для участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу до КЗ «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради.

Трудова акція "Юннатівський зеленбуд" проходила під девізом "Садово-паркове мистецтво продовжують юні". Головною метою акції є виховання господаря, формування творчої працелюбної особистості, економічної культури учнів, привернення уваги органів влади, громадськості до проблем екології навколишнього середовища.
Учасники акції враховували поставлені завдання:
- залучення учнів до оздоровлення довкілля, збереження існуючих зелених насаджень, благоустрою парків, скверів, бульварів;
- створення нових паків, лісів, лісопарків, лісових смуг, скверів та інших об’єктів зеленого будівництва з урахуванням вимог ландшафтної архітектури та садово-паркового мистецтва;
- оволодіння сучасними технологіями вирощування лісових культур, господарського матеріалу;
- ознайомлення із сучасними формами господарської діяльності;
- залучення до діяльності і лісництва;
- об’єднання зусиль лісогосподарських об’єднань, наукових і освітніх закладів з метою. створення умов для допрофесійної підготовки учнів у галузі лісництва;
- закладання шкілок, лісорозсадників у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах, лісництвах на присадибних ділянках.
У трудовій акції «Юннатівський зеленбуд» пропонувалось взяти участь загальноосвітнім навчальним закладам № 4, 16, 21, 26, 30, 45, 51, 56, ТЛМ. Звіти про свою роботу в рамках Всеукраїнської трудової акції «Юннатівський зеленбуд» представили 11 закладів освіти (8 закладів – у 2016 році): № 4, 16, 21, 26, 30, 32, 37, 50, 51, 54, 56.
Учнівські колективи закладів освіти знайомилися з правилами зеленого будівництва з урахуванням вимог ландшафтної архітектури та садово-паркового мистецтва, доглядали за шкільними парками, проводили інвентаризацію зелених насаджень, насаджували дерева біля пам’ятників загиблим воїнам, брали участь в акціях по відновленню соснових лісів на Херсонщині «Збережемо ліс» та «Посади ліс».
За підсумками міського етапу трудової акції «Юннатівський зеленбуд» перемогу здобули:
І місце – Гребенюк Кристина, учениця 9-б класу (керівник Олексіїва Т.В.) Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів № 30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради;
ІІ місце – Пелих Микита, Брянцева Катерина, учні 9-а класу (керівник Липовяк Е.І.) Херсонського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I ступеня – спеціалізована школа II ступеня - колегіум» № 51 ім Г.О.Потьомкіна Херсонської міської ради.
ІІІ місце – Журавко Олексій, вихованець гуртка «Юний еколог» (керівник Маляренко Л.С.), учень Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 37 ім. В.Д. Дробота Херсонської міської ради.
Подяками відзначені учнівські колективи Комишанської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 26 Херсонської міської ради, Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов Херсонської міської ради, НВК «Дошкільний заклад – спеціалізована школа з поглибленим вивченням англійської мови І ступеня – гімназія» № 56 Херсонської міської ради.
Роботи переможців направлені на обласний етап трудової акції «Юннатівський зеленбуд» до Комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради.

Трудова акція "Дослідницький марафон" проводилася з метою:
- сприяння розвитку дослідницької та експериментальної роботи в школах і позашкільних закладах України;
- виявлення та розповсюдження кращого досвіду, традицій, нових напрямків в організації роботи на НДЗД та шкільних теплицях;
- активне впровадження дослідництва в навчальний процес у школах та позашкільних закладах України;
- підтримка творчої праці педагогічних працівників, підвищення їхньої майстерності та популяризації творчих здобутків у галузі дослідництва;
- розвиток мережі гуртків сільськогосподарського напряму у школах та позашкільних закладах України;
- ознайомлення учнів із сучасними технологіями вирощування сільськогосподарських культур.
У трудовій акції «Дослідницький марафон» пропонувалось взяти участь загальноосвітнім навчальним закладам № 6, 11, 18, 20, 35, 44, 48, ФТЛ, ХАЛ при ХДУ. Звіти про свою роботу в рамках Всеукраїнської трудової акції «Дослідницький марафон» представили 7 закладів освіти (у 2016 р. - 6 закладів): № 12, 20, 24, 26, 30, 32, 52.
За підсумками міського етапу трудової акції «Дослідницький марафон» перемогу здобули:
І місце – Спічак Вікторія, учениця 8-б класу (керівник Ласька С.С.) Херсонської багатопрофільної гімназії № 20 ім. Б. Лавреньова Херсонської міської ради;
ІІ місце – учнівський колектив Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів № 30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради (керівник Черненко С.Є.).
ІІІ місце - не присуджено.
Подяками відзначені вихованців гуртка «Юний еколог» (керівник Грищенко І.В.) Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 12 з поглибленим вивченням французької мови Херсонської міської ради, учнівський колектив 7-б класу (керівник Лобінцева Ю.Л.) Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 32 Херсонської міської ради.
На обласний етап акції «Дослідницький марафон» направлені роботи, які зайняли I та ІІ місце, для участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу до Комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради.