Результати проведення міського етапу Всеукраїнського конкурсу "Юний селекціонер" (2017 р.)

Згідно з планом проведення міських заходів екологічного напряму на 2017-2018 навчальний рік та з метою виховання екологічної культури та культури праці, поглиблення змісту роботи на навчально-дослідницьких ділянках, залучення учнів старших класів до проведення дослідів із генетики та селекції, підготовки учнівської молоді до навчання у вищих учбових закладах, створення умов для творчого самовдосконалення, навчальні заклади міста взяли участь у міському етапі Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер».
Завдання конкурсу: створення банку даних про поширення сортів і гібридів сільськогосподарських культур (в тому числі трансгенних) в регіонах; ознайомлення з досягненнями сучасної селекції та генетики; оволодіння технікою селекційного процесу (виведення нових сортів за завданням вчених НДІ, вищих учбових закладів; проведення випробування перспективних сортів і гібридів вітчизняної та зарубіжної селекції; ознайомлення з сучасними технологіями вирощування насіння сільськогосподарських культур).
Відповідно до наказу управління освіти Херсонської міської ради № 187-Т від 17.08.17 року «Про організацію та проведення масових заходів екологічного напряму позашкільної освіти в навчальних закладах міста Херсона у 2017 – 2018 навчальному році» у даному конкурсі пропонувалось взяти участь загальноосвітнім навчальним закладам: № 3, 11, 24, 28, 38, 41, 50, 52, 55, ТЛМ. Звітні матеріали про роботу надіслали 5 закладів освіти (у 2016 році - 2 заклади): № 28, 30, 37, 41, 50.
У рамках конкурсу учні ознайомилися з досягненнями сучасної селекції та генетики, сучасними технологіями вирощування насіння, перспективами вирощування ягід, створювали банк даних про розповсюдження різних сортів та гібридів сільськогосподарських рослин.
За підсумками роботи комісії:
І місце - Єфанов Андрій, вихованець гуртка «Юний еколог» (керівник Маляренко Л.С.) Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 37 ім. В.Д. Дробота Херсонської міської ради за роботу на тему: «Як створити новий сорт троянд».
ІІ місце - Константинова Злата, учениця 9-а класу (керівник Кандиба А.В.) Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів № 30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради за роботу на тему: «Створення банку даних про розповсюдження сортів і гібридів сільськогосподарських культур».
ІІІ місце – Галстян Наріне, учениця 10-а класу Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 50 Херсонської міської ради за роботу на тему: «Біо тестування фітонцидних властивостей рослин шкільних кабінетів з використанням простіших організмів».
Роботи, які посіли І та ІІ місця, направлені для участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер» до КЗ «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради.