У будь-яку погоду, з туристськими піснями та рюкзаком за плечима долають природні перешкоди рідного краю вихованці туристсько-краєзнавчого напряму. Їх манить неповторність піщаних масивів Олешківських пісків та водних плес дельти Дніпра, велич гірських масивів Карпат та Кримських гір, загадковість карстових печер Тернопільщини. Керуючись «мовою» орієнтувальних карт та компасу, вони досягають омріяних спортивних перемог.
Життя юного туриста – цікаве та захоплююче: пішохідні та водні походи, туристські подорожі, участь у чемпіонатах і змаганнях зі спортивного орієнтування та техніки пішохідного туризму. Все це є справжньою школою життя, в якій підростаюче покоління черпає майстерність досвідчених педагогів-наставників: Бірзової Віри Федорівни (методист напряму), Щербини Олександра Дмитровича (майстер спорту України зі спортивного орієнтування), Васіної Ірини Валентинівни (майстер спорту України зі спортивного орієнтування) та керівників гуртків за сумісництвом: Янчук Наталії Григорівни та Побіреської Оксани Миколаївни.
Напрям представлений гуртками: «Спортивне орієнтування», «Пішохідний туризм», «Водний туризм», «Екологічне краєзнавство», «Георафічне краєзнавство», «Юні туристи», «Джура» (військово-патріотичний напрям).
Одним із пріоритетних завдань, що стоять перед спеціалістами напряму є впровадження краєзнавчого принципу навчання і виховання, введення краєзнавчого компоненту в роботу гуртків. Знань, отриманих під час вивчення природних та культурно-історичних пам’яток рідного краю, вихованцям достатньо, щоб впевнено перемагати у краєзнавчому конкурсі «Знавці міста Херсона», відкритому брейн-ринзі «Херсонщина краєзнавча». В 2013 році вихованка Хлиніна Марина одержала грамоту та сертифікат на право опублікування роботи у збірнику кращих пошуково-дослідницьких робіт ІІІ Всеукраїнської краєзнавчої конференції «Мій рідний край, моя земля очима сучасників». А в 2014 році – в складі команди України на Міжнародному фестивалі «Тиждень у музеї» отримала Гран-прі.
Гуртківці є учасниками і призерами змагань та чемпіонатів зі спортивного орієнтування міжнародного, всеукраїнського та обласного рівнів: Міжнародних змагань зі спортивного орієнтування «Зірковий старт»; Міжнародних змагань зі спортивного орієнтування, присвячених пам’яті Героя Радянського Союзу Олега Оніщука; Міжнародних змагань зі спортивного орієнтування «Кримські канікули»; Чемпіонату України серед вихованців позашкільних навчальних закладів зі спортивного орієнтування; Відкритих Всеукраїнських змагань зі спортивного орієнтування «Олешківська Січ»; Відкритих Всеукраїнських змагань зі спортивного орієнтування «Кубок Олешшя»; Всеукраїнських змагань зі спортивного орієнтування «Таврійська осінь»; Чемпіонату України серед юніорів зі спортивного орієнтування (рогейн, 12 годин); Кубку України зі спортивного орієнтування (рогейн, 12 годин); Чемпіонату області зі спортивного орієнтування; Відкритих обласних змагань «Sahara.in.ua» зі спортивного орієнтування (рогейн 6, 3 години); Кубку області з паркового орієнтування; обласних масових змагань «Зелений стадіон» з елементами паркового орієнтування. Відсоток призерів серед загальної кількості учасників напряму становить понад 70%.
Туризм і спорт – нероздільні, тому, одним з головних завдань для будь-якого туриста є досягнення високого рівня розвитку фізичних здібностей, підвищення рівня розвитку загальної і швидкісної витривалості, спритності, швидкісно-силової якості. Для цього гуртківці перевіряють свої вміння на заходах фізкультурно-спортивного спрямування. Так, в 2015 році вдало дебютували на традиційному легкоатлетичному пробігу «Десант-44» до Дня визволення м. Херсона від німецько-фашистських загарбників та Чемпіонаті Херсонської області з легкої атлетики серед юнаків на дистанції 2000 метрів.
Паралельно з участю в офіційних спортивних змаганнях та чемпіонатах вихованці виконують встановлені спортивні нормативи та отримують почесні спортивні звання. Пікулін В'ячеслав, вихованець Васіної Ірини Валентинівни, став чемпіоном світу з рогейну та отримав звання «Майстер спорту країни» зі спортивного орієнтування, посівши І місце на XI Чемпіонаті світу з рогейну. Троє вихованців отримали почесний спортивний титул «Чемпіон України зі спортивного орієнтування», трьом присвоєно почесне спортивне звання «Майстер спорту України»; двом – спортивний розряд «Кандидат у майстри спорту України». Одного гуртківця відібрано до збірної України зі спортивного орієнтування.
Найкращим прикладом для своїх вихованців є власні перемоги педагогів-наставників, тому вони завжди намагаються приймати участь у змаганнях разом з ними, підвищуючи власну майстерність та професіоналізм. Сім'я Бірзової Віри Федорівни посіла І місце у міському конкурсі «Тато, мама, я – туристська сім'я», який проходив у рамках програми «За здоровий спосіб життя». Васіна Ірина Валентинівна та Щербина Олександр Дмитрович є неодноразовими переможцями змагань різного рівня та мають звання Чемпіонів України зі спортивного орієнтування.
Про високий рівень професійної майстерності педагогів напряму також свідчать постійні запрошення для участі у суддівстві краєзнавчих, туристських змагань та конкурсів, які проводяться в місті та області.
«Туристському руху бути!» – саме під таким гаслом проводиться інформаційно-методична робота з навчальними закладами міста. Для відповідальних за туристсько-краєзнавчу роботу в навчальних закладах Корабельного щорічно проводяться установчі семінари, тренінги та майстер-класи з техніки пішохідного туризму та спортивного орієнтування, тренувальні старти з орієнтування. Фахівці напряму розробляють методичні рекомендації, що містять практичні поради з організації гурткової роботи та проведення Тижня туризму; висвітлюють ефективні форми і методи роботи з учнівською молоддю з різних напрямків спортивного туризму та краєзнавства; сприяють подальшому впровадженню нових педагогічних технологій позашкільної освіти. Щербиною Олександром Дмитровичем власними зусиллями розроблено картографічний матеріал та оснащено три полігони зі спортивного орієнтування в межах міста (м-н «Шуменський», «Житлоселище» та «Корабел»), якими можуть користуватися всі, хто прагне навчитися самому або навчити інших майстерності спортивного орієнтування.
Щороку керівники гуртків проводять районні етапи міських змагань зі спортивного орієнтування та пішохідного туризму, є ініціаторами проведення Відкритих змагань з орієнтування «Острів» та Чемпіонату області з трейл-орієнтування.
«Туристом бути здорово!» - одноголосно відповідають вихованці туристсько-краєзнавчого напряму. Підтвердженням цього є рядки авторської пісні Бірзової Віри Федорівни:
Мы – туристы, дети лесов
Внуки гор и бескрайних степей!
Мы по жизни идем с рюкзаком,
Полным песен, любви и теней.
Переходы, дороги – наш мир!
Вот такой беспокойный народ!
Мы ушли из тесных квартир,
Чтоб шагать среди звёздных троп!
Мы болеем туризмом сейчас
И иначе не можем никак.
Наша сила заложена в нас:
Это вера в себя и рюкзак!
Зажигаем костры доброты
Среди гор и шумящих лесов,
И мудрей станем я и ты
Близ хрустально-прозрачных ручьев!
Мы поставим палаток круг
На ковре ковыля у берез,
Мы споем нашу песню любви
Под небесным куполом звезд.
Отдыхая, глядим в угольки
После длинных дневных передряг…
Спросят: «Кто вы? Откуда? Чьи?»
«Мы туристы – племя бродяг!!!»