Результати міського етапу Всеукраїнської акції "Ліси для нащадків" (2020 р.)

Згідно з планом проведення міських заходів екологічного напряму на 2020-2021 навчальний рік та з метою виховання господаря, здатного працювати в умовах ринкової економіки, формування творчої працелюбної особистості, економічної і екологічної культури, учні навчальних закладах міста взяли участь у Всеукраїнській акції «Ліси для нащадків».

До завдань акції входить: оволодіння сучасними технологіями вирощування лісових культур; садівного матеріалу; створення нових лісів; лісових смуг, лісопарків та інших об’єктів зеленого будівництва; ознайомлення з сучасними формами господарської діяльності; залучення до дослідницької діяльності з лісництва; об’єднання зусиль лісогосподарських підприємств, наукових і освітніх закладів з метою створення умов для допрофесійної підготовки учнів в галузі лісництва; закладання лісорозсадників, шкілок в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах, лісництвах, на присадибних ділянках, розвиток екологічної свідомості особистості.

Відповідно до наказу управління освіти Херсонської міської ради №110-Т від 25.08.20 року «Про організацію та проведення масових заходів екологічного напряму позашкільної у 2020 – 2021 навчальному році» у даному конкурсі пропонувалось взяти участь загальноосвітнім навчальним закладам за вибором. Акція передбачала роботу за чотирма розділами:
- “Насіння – сіянець – шкілка”, збір і висівання насіння лісових дерев і чагарників, закладання лісорозсадників та шкілок;
- “Зелене живцювання” – різноманітні способи вегетативного розмноження лісових культур сучасними районованими породами;
- “Висаджуємо ліс” – основний розділ акції, в якому проводяться агротехнічні заходи по підготовці ґрунту та висаджування сіянців і саджанців;
- “Ліси для нащадків” – підсумковий розділ, який включає облік посадженого і аналіз навчально-виховної діяльності учнівської молоді, зайнятості в даній акції.

Звітні матеріали про роботу надіслали 2 заклади освіти: №30 та Херсонський Центр дитячої та юнацької творчості (у 2019 році – 4 заклади).
Роботу під назвою «Особливості післяпожежного стану лісових грунтів лівобережя Херсонської області» надіслала учениця 11-Г класу Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №30 з поглибленим вивченням предметів прородничо-математичного циклу та англійської мови Пласкальна Єлизавета (керівники роботи: вчитель біології Ісай О. О.). Над цією темою вона працює другий рік. Робота доповнена дослідженнями якості грунтів внаслідок пожеж за матеріалами експедицій.

Михалик Анастасія, вихованка секції МАН Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості, учениця 10 класу Херсонської спеціалізованої школи № 24 Херсонської міської ради працювала за темою «Оцінка життєвого стану дерев на вулицях міста Херсона» (науковий керівник роботи Ладичук Дмитро Олександрович, керівник секції МАН ХЦДЮТ, доцент ДВНЗ «Херсонський ДАУ». В роботі дана оцінка санітарному стану дерев у місті, визначені показники життєдіяльності, значення обрізки дерев. Команда «Дивосвіт» ХЦДЮТ (керівники Василенко Л.М., Козуб Н.М.) взяла участь у обласному зльоті лісівників який відбувся дистанційно у червні 2020 року та посіла ІІІ місце.

За результатами роботи комісії переможцями стали:

- І місце – робота Пласкальної Єлизавети, учениці 11-Г класу, Херсонської спеціалізованної школи І-ІІІ ступенів №30 з поглибленним вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради (керівник роботи: Ісай Олена Олексіївна, вчитель біології).

- ІІ місце – робота Михалик Анастасії, вихованки секції МАН Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості, учениці 10 класу Херсонської спеціалізованої школи № 24 Херсонської міської ради (науковий керівник роботи Ладичук Дмитро Олександрович, керівник секції МАН ХЦДЮТ, доцент ДВНЗ «Херсонський ДАУ».

Роботи переможців направлені для участі в обласному етапі акції до Комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради.